Zdrowi z Natury kurs ziołolecznictwa wraz z kulinarnymi warsztatami oczyszczającymi 25- 29 Maj 2020

Zdrowi z Natury

kurs ziołolecznictwa wraz z kulinarnymi warsztatami oczyszczającymi

25- 29 Maj 2020

 

 

Dlaczego warsztaty oczyszczające organizm  Zdrowi z Natury?

Zgodnie z encyklopedią PWN choroby cywilizacyjne to „schorzenia związane z ujemnymi skutkami życia w warunkach wysoko rozwiniętej cywilizacji”. Do chorób cywilizacyjnych zaliczane są: choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadwaga i otyłość, nowotwory, alergie, choroba wrzodowa, zaburzenia psychiczne i nerwica[i]. Można śmiało zdecydować się na stwierdzenie, że zapewne każdy w Was kto w tej chwili to czyta albo sam cierpi na jedną z tych chorób albo ma w swoim otoczeniu kogoś kto cierpi z ich powodu.

 

Czasy, w których żyjemy, są bardziej zaawansowane technologicznie od czasów, w których żyli nasi pradziadkowie. Częściej i szybciej od nich się przemieszczamy, korzystamy z internetu i telefonii komórkowej. Oprócz rozwoju technologicznego nie ma jednak znacznych zmian w potrzebach żywieniowych nas i naszych pradziadków.

 

Zgodzicie się ze mną, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było takiego pojęcia jak „choroby cywilizacyjne”. Pojawiło się ono wraz z nadejściem wielkich koncernów spożywczych i farmaceutycznych oraz oferowanych przez nich produktów z całym ich dobrodziejstwem. Sztuczne dodatki do żywności, pasteryzowana żywność pozbawiona wszelkich witamin i minerałów, pestycydy, sztuczne tłuszcze oraz  leki z całą gamą skutków ubocznych ich stosowania – to wszystko musiało wpłynąć na nasze zdrowie. Już dzieci i bardzo młodzi ludzie w wieku zaledwie kilkunastu lat mają sporą nadwagę, niejednokrotnie cukrzycę i cierpią na różnego rodzaju choroby.

Nasz organizm posiada właściwości samo uzdrawiające – wystarczy dać mu narzędzia w postaci zdrowego, dobrego pełnowartościowego pożywienia tak aby mógł uruchomić wszystkie swoje siły i moce w walce z chorobą.

Niestety często jest on przez nas nie słyszany, wręcz odurzony chemią, lekami i przetworzoną żywnością  nie będący w stanie uruchomić swoich mocy samo uzdrowieńczych i wówczas zaczynamy chorować.

Przyroda swoją obfitością aż zaprasza nas do swojego stołu – czy wypada jej odmówić?

Jako naturoterapeuta oraz dietetyk kliniczny widzę ogromną potrzebę przeprowadzenia oczyszczenia naszego organizmu z toksyn aby tym samym zapobiec rozwojowi chorób cywilizacyjnych w tym chorób nowotworowych i otworzyć wszystkim drogę do nowego zdrowego sposobu odżywiania prowadzącego do czasami spektakularnej poprawy stanu zdrowia.

Przyczyną naszych chorób jest zły sposób odżywiania oparty na produktach zawierających chemiczne dodatki, złej obróbce cieplnej produktów oraz złym ich doborze. Warto pamiętać że chorujemy również z powodu przejadania się, zakwaszenia organizmu oraz braku profilaktyki diety oczyszczającej.

Chciałabym, aby warsztaty oczyszczania organizmu Zdrowi z Natury stał się dla Was również formą edukacji profilaktyczno-zdrowotnej jako droga do zdrowia, harmonii i równowagi.

 

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas warsztaty Zdrowi z Natury. Podczas warsztatów pokażemy Wam jak bez wysiłku osiągnąć zdrowie i dobrą kondycję. Zdobędziecie wiedzę na temat roślin, sposobu ich zbioru, przetwarzania i ich właściwości leczniczych

Będziemy również , wspólnie gotować pyszne i zdrowe posiłki  z warzyw i owoców pochodzących wprost z naszego ogrodu i lasu. Wspólnie  upieczemy chleb, zrobimy zdrowe pyszności. Będziemy pić tylko źródlaną wodę pochodzącą z naszego ujęcia.

Opowiemy Wam o florze jelitowej, o tym jak nie chorować i o wszystkim co powinniście wiedzieć na temat swojego zdrowia i swoich najbliższych.

Warsztaty to nie tylko droga do uleczenia naszego ciała, ale przede wszystkim duszy. Opowiemy Wam, jak na naszym przykładzie można kroczyć przez życie będą naprawdę szczęśliwym, nie myśląc o przeszłości, nie bojąc się przyszłość-  żyć w szczęściu TU I TERAZ.

 

Podczas warsztatów Zdrowi z Natury będziemy z Damianem każdego dnia do Waszej dyspozycji i mamy wielką nadzieję że nasze wspólne gotowanie będzie wspaniałą okazją do tego, abyście w pełni poznali leczniczą i uzdrawiającą naturę pożywienia oraz ziół w wyjątkowym miejscu przepełnionym ciszą i zielenią jakim jest przepiękny zespół pałacowo parkowy mieszczący się na Pogórzu Przemyskim w otoczeni łąk, pól i lasów

 

 

 

W PROGRAMIE:

 • Co tak naprawdę znaczy żyć zdrowo z natury -ewolucja czy rewolucja?
 • Nauka rozpoznawiania ziół ,zbioru , szuszenia , oraz ich właściwości prozdrowotnych
 • Wspólne gotowanie pełnowartościowych potraw o działaniu detoksykacyjnym w oparciu o nieprzetworzone produkty i smakowanie przygotowanych posiłków,
 • Wykorzystanie ziół w kuchni – tylko dodatek smakowy czy aby na pewno
 • Wykłady na temat zdrowego odżywiania, chorób cywilizacyjnych i autoimmunologicznych  oraz sposobach radzenia sobie w odzyskiwaniu zdrowia
 • Działanie poszczególnych ziół, potraw, przypraw oraz olejów tłoczonych na zimno na nasz organizm.
 • Dieta jako ograniczenie czy sposób na życie -nawyki żywieniowe dzieciństwa
 • Jarskość jako droga człowieka do pełnego zdrowia
 • Tu i Teraz -czyli celebracja dnia dzisiejszego
 • Kuchnia naszych pradziadków
 • Jelita -drugi mózg?
 • Wszystko jest energią
 • Wietrzymy nasze spiżarnie -od czego zacząć
 • Superfoods -naturalne dopalacze w drodze do zdrowia
 • Kiszonki naturalne probiotyki

 

W czasie zajęć dowiesz się m.in:

 • Jak za pomocą diety dbać o swoje zdrowie,
 • Jak za pomocą powszechnie dostępnych składników smacznie przyprawić dania,

ZDOBĘDZIESZ WIEDZĘ Z ZAKRESU ZIOŁOLECZNICTWA

DOWIESZ SIĘ:

 • jak rozpoznawać zioła
 • jak prawidłowo zbierać, suszyć i przechowywać zioła
 • sposób działania ziół na nasz organizm
 • poznasz substancje czynne znajdujące się w ziołach
 • nauczysz się prawidłowo sporządzać ziołowe preparaty
 • poznasz tradycję i historię ziołolecznictwa
 • nauczysz się wykonywać  napary, wywary, odwary, maceraty, syropy, nalewki, intrakty, wina, wyciągi glicerynowe, octowe, soki roślinne, galaretki ziołowe, pastylki ziołowe, proszki i zasypki, kleiki, powidła, ziołomiody, kapsułki, wyciągi olejowe, maści, czopki, okłady i kompresy, maseczki, proszki, zasypki, kąpiele ziołowe, nasiadówki, inhalacje oraz nauczysz się przyrządzać mieszanki ziołowe
 • poznasz fitoterapię w praktyce

 

Podczas warsztatów wykonasz samodzielnie i zabierzesz ze sobą do domu :

 • maceraty ziołowe
 • soki ziołowe
 • syropy ziołowe
 • nalewki ziołowe
 • wina ziołowe
 • wyciągi  glicerynowe
 • ocet ziołowy
 • pastylki 
 • proszki i zasypki,
 • miód ziołowy
 • kapsułki ziołowe
 • maści
 • czopki
 • mieszanki ziołowe

 

Podczas warsztatów będziemy przygotowywać posiłki tylko na produktach spożywczych o działaniu detoksykacyjnym i antyoksydacyjnym. Nauczycie się jak rozpoznawać zioła i robić z nich napary oraz odwary jak również zdobędziecie wiedzę na temat leczniczej mocy przypraw oraz olejów tłoczonych na zimno.

Dzięki naszemu programowi detoksykacyjnemu uzyskacie dobre i trwałe efekty już po pierwszych kilku dniach.

Szczególnie ważne jest wspólne gotowanie oraz integracja w grupie dlatego  nikt podczas warsztatów nie będzie czuł się samotnieJ

 

Osoby, których dolegliwości wykluczają udział w warsztatach oczyszczania organizmu:

– przewlekłe choroby psychiczne
– cukrzyca na insulinie (typ I),
– czynna gruźlica,
– niedoczynność nadnerczy,
– wyniszczenie organizmu,
– stany po przeszczepie narządów,
– ostra porfiria,
– depresja,
– zaawansowana niewydolność serca, nerek, wątroby,
– okres ciąży i karmienia piersią,

Przeciwwskazaniem są również choroby wyniszczające jak krańcowa niewydolność narządów, choroba nowotworowa w stadium mocno zaawansowanym, anoreksja, bulimia, okres ciąży.

 

Przykładowe jednodniowe menu (1 dzień)

 

Śniadanie 9:00

Szwedzki stół: carpacio z buraka, guacamole, pasta z cicierzycy, smalczyk z fasoli, pasztet z selera
– napar z pokrzywy, ostożenia warzywnego i czystka

 

Lunch 14:00

„Lampka czerwonego czyli toast na powitanie uczestników” –  smoothie z buraka, awokado, selera naciowego, szpinaku, mięty,  i limonki

 

Obiadokolacja 17.00

– zupa jarmużowa (cebula, czosnek, jarmuż, imbir, cytryna,)

– pulpety (sorgo, cukinia, czosnek, szczypiorek)

– sałata

– deser z nerkowców dla flory jelitowej
– napar z kopru włoskiego

Wszystkie produkty pochodzą z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych

 

Przykładowy plan dnia:

09: 00- 10: 00    śniadanie
10: 00- 11: 30     plenerowe zbieranie ziół
12: 00- 13: 00     wykład, prelekcja o zdrowiu, wspólne gotowanie
13: 30- 15: 00     obiad
15: 30- 17: 30     wykład, prelekcja o zdrowiu, wspólne gotowanie
18: 00- 18: 30    kolacja
19: 00- 20: 00    wieczór filmowy

Dodatkowo na miejscu można skorzystać z sauny fińskiej i parowej, jacuzzi, strefy relaksu, masaży oraz  autorskich zabiegów na ciało i twarz wykonywanych na fitokosmetykah.  

*niektóre specjalistyczne zabiegi oraz masaże będą dodatkowo płatne

 

 

Przyjazd, zakwaterowanie, początek i zakończenie

W dniu przyjazdu zakwaterowanie odbywa się od godz. 15:00.

O godzinie 17:30 w dniu przyjazdu odbędzie się spotkanie organizacyjne. Kolacja w dniu przyjazdu zaplanowana jest na godz. 18:00. 

Osoby, które mają dłuższą podroż i nie zdążą dotrzeć na ten termin prosimy o informację drogą mailową lub telefonicznie.

Każde warsztaty  kończymy po śniadaniu o godz. 8:00. Uczestnicy, którzy pragną wyjechać wcześniej prosimy o informację podczas turnusu.

Bardziej szczegółowe informacje pod tel.  532 931 972 

 

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Cena od osoby w 2 osobowym pokoju 3000 PLN (dopłata za 1 osobowy pokój wynosi 100 zł za dobę)

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie mailem na adres: zdrowiznatury@gmail.com danych wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz wpłata zadatku za udział w turnusie w wysokości 50%  za osobę na poniższe konto:

Nest Bank 80 1870 1045 2083 1053 4253 0001

W tytule przelewu proszę podać:

Imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz miejsce i data warsztatów : np. Anna Kowalska Warsztaty Zdrowi z Natury    maj 2020

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu.

Zapraszamy Was do wspaniałego miejsca, w którym wypoczniecie i uleczycie swoje ciało i duszę.

 

PROWADZĄCY:

Jestem autorką książek  : „Piękni z Natury – Ziołowa pielęgnacja Twojej skóry”, oraz  współautorką książki „Zdrowi z Natury”.  Pasjonuje mnie  ziołolecznictwo,  zioła i ich magiczna mocy oraz zdrowe odżywianie. Uwielbiam zbierać zioła oraz dzielić się swoją wiedzą w zakresie ich wykorzystywania. Swoją pasję poparłam gruntowną wiedzą  z zakresu ziołolecznictwa, naturopatii, kosmetologii estetycznej i dietetyki klinicznej. Wraz z Damianem prowadzę Fundację Zdrowi z Natury, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz jestem redaktorem naczelnym portalu o Bieszczadach i Podkarpaciu Miś ę chce Bieszczad..

 

 

Kocham Bieszczady. Zaglądam  w ich każdy nieodkryty zakątek pieszo i samochodem. Odkrywam opuszczone wsie i badam ich ruiny. Pasjonuję się prawdziwą historią tego regionu i ludzi tu kiedyś żyjących. Kontynuuję tradycję rodzinną swojej babci Bazyli, mieszkającej przed wojną w Bieszczadach i tak jak ona wytłaczam na zimno oleje. Jestem współautorem książki „Zdrowi z Natury”. Wraz z Niną prowadzę Fundację Zdrowi z Natury oraz portal o Bieszczadach i Podkarpaciu Miś ę chce Bieszczad

 

 

 

 

* Biorąc udział w Warsztatach akceptują Państwo Regulamin Uczestnictwa w Warsztatach

 

 

 

 

 

OPINIE O WARSZTATACH

„Warsztaty były bardzo ciekawe, niezwykle miła atmosfera! Byliśmy z rożnych części Polski, w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami zawodowymi, a było nam razem bardzo dobrze, przyjaźnie i ciekawie. Nina i Damian stworzyli uroczą atmosferę i profesjonalnie poprowadzili warsztaty na temat natury! Bardzo dziękuję, polecam wszystkim i gorąco pozdrawiam całą ekipę! Ewa”

„Bardzo dziękuję Ninie i Damianowi za wspaniałe dni spędzone na warsztatach. Były przygotowane bardzo profesjonalnie, a prowadzący przemili. Gorąco polecam? Wiola”

„Kochani! Bardzo Wam dziękujemy za te ciepłe słowa, za Waszą obecność na warsztatach i za to że my rownież mogliśmy się wiele od Was nauczyć. Jesteście cudownymi ludźmi i wspaniałą rodzinką. Do zobaczenia:)”

„Było cudownie! Dziekujemy szczególnie za sielską atmosferę, spersonalizowane porady i wskazówki, jak krok po kroku zrezygnować z groźnej chemii w codziennej pielegnacji dla małych i dużych członków rodziny. Dziękujemy Ninka, Olaf, Kuba i Magda”

„Byłam na warsztatach tak to ja Kasia w butach na koturnie przemierzałam las bo zapomniałam gumiaczków ale dało się !!! Polecam Wszystkim warsztaty z Nina i Damianem Wspaniali ludzie miejsce obłędne jedzenie mega gospodarze cudowna atmosfera. Same Warsztaty mega wartościowe ciekawe no porostu polecam !!!
A i oczywiście pozdrawiam extra ekipę Czesie, Wiole, Ole, Madzie, Ewe, Anie, Nine, Kube, Kładka no i Was wspaniali organizatorzy !!!!!”

 

One comment on “Zdrowi z Natury kurs ziołolecznictwa wraz z kulinarnymi warsztatami oczyszczającymi 25- 29 Maj 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *